Americký okresní soudce Timothy Kelly v rámci soudu s Ethanem Nordeanem zdůraznil důležitost pokojného předání moci a řekl: "Pokud v této zemi nebudeme mít pokojné předání moci, nemáme nic." Samotný Nordean označil události z 6. ledna za "úplnou a naprostou tragédii" a uvedl, že šel do Kapitolu s cílem vést a chránit lidi, aby se vyvarovali problémům. Zároveň vyjádřil lítost nad svými činy a zdůraznil, že lituje toho, že nebyl lepším vůdcem.

V souvislosti s vpádem výtržníků do Kapitolu bylo stíháno více než 1000 jednotlivců. V dřívějších soudních procesech bylo již několik členů extremistické skupiny Oath Keepers odsouzeno, včetně zakladatele této skupiny Stewarta Rhodese. Rhodes byl odsouzen na 18 let vězení, což představuje dosud nejvyšší trest v rámci této kauzy.

Bývalý vůdce Proud Boys, Joseph Biggs, byl odsouzen jen o rok s kratším trestem za účast na spiknutí v souvislosti s útokem na Kongres. Prokuratura žádala 33 let. Další vůdce skupiny Proud Boys, Zachary Rehl, byl odsouzen k 15 letům vězení za účast na spiknutí.

Během útoku na Kapitol zemřeli čtyři lidé, včetně stoupenkyně Trumpa Ashli Babbittové a tří dalších kvůli zdravotním příhodám. Jedna členka ochranky Kapitolu zemřela o den později přirozenou smrtí. Přibližně 140 policistů bylo zraněno a čtyři z nich spáchali sebevraždu v následujících měsících. Kapitol utrpěl škody za miliony dolarů.

Tisíce Trumpových příznivců zaútočily na Kapitol po projevu, ve kterém tehdejší republikánský prezident nepravdivě tvrdil, že jeho porážka ve volbách v listopadu 2020 byla výsledkem rozsáhlého podvodu. Trump pokračoval v těchto nepravdivých tvrzeních, i když vede republikánský závod o nominaci na rok 2024, aby vyzval demokratického prezidenta Joea Bidena.