Norsko, kde žije přes pět milionů lidí, ve středu zaznamenalo přes 1100 nových případů nákazy, což je zhruba o polovinu více, než před týdnem. "Myslíme si, že je pravděpodobné, že během zimy budeme čelit nové vlně infekce," uvedla šéfka norského zdravotnického úřadu Camilla Stoltenbergová. Norská vláda se zatím nechystá zpřísnit pandemická opatření. Úřady ve městě Tromsö, které patří k norským oblastem s největším výskytem nákazy, však doporučily nosit roušky, dodržovat rozestupy a pracovat z domova.

V šestimilionovém Dánsku ve středu zaznamenali zhruba 1850 nových případů koronavirové nákazy, což je přibližně o 1000 případů více než před týdnem. O sílící epidemii bude v parlamentu v pátek informovat ministr zdravotnictví Magnus Heunicke. Podle něj je možné, že vláda některá pandemická opatření obnoví.

Stoltenbergová uvedla, že ani v případě výraznějšího růstu počtu nakažených se neobává zahlcení nemocnic. Poukázala, že v Norsku je proti koronaviru očkováno bezmála 90 procent dospělých obyvatel. V Dánsku je pak naočkováno 75 procent obyvatelstva, což je jeden z nejvyšších údajů v Evropské unii.