Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Novou slovinskou prezidentkou se stane advokátka Nataša Pircová Musarová

Nataša Pircová Musarová
Nataša Pircová Musarová
Foto: Facebook Nataša Pircová Musarová

Ve druhém kole slovinských prezidentských voleb dnes zvítězila advokátka Nataša Pircová Musarová a stane se tak první ženou v čele země, uvedla agentura Reuters. Po sečtení 98,29 procenta hlasů získala Pircová Musarová 54,03 procenta hlasů, zatímco její protikandidát, bývalý ministr zahraničí Anže Logar 45,97 procenta, napsal slovinský deník Delo.

Volební účast byla 49,9 procenta, oznámila volební komise. Nová slovinská prezidentka nahradí ve funkci Boruta Pahora, který po dvou pětiletých funkčních obdobích už nemohl znovu kandidovat.

Pircová Musarová je bývalou televizní moderátorkou, která se stala vlivnou advokátkou. Proslavila se tím, že zastupovala prominentní osobnosti. Mezi jejími klienty byla například manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Melania a její slovinská rodina.

Témata:  Nataša Pircová Musarová Slovinsko

Aktuálně se děje

19. května 2025 10:27

Laďa Kerndl oslavil kulaté jubileum. Trápení už bylo dost, podotkla slavná dcera

Legendární Ladislav Kerndl oslavil v minulém týdnu kulaté 80. narozeniny a jeho neméně slavná dcera Tereza se postarala o to, aby se na jubileum nezapomnělo. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy