Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Novým rakouským kancléřem se stal dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer

Karl Nehammer
Karl Nehammer
Foto: Facebook Karl Nehammer

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer dnes složil přísahu a stal se třetím rakouským kancléřem za poslední dva měsíce. V čele vlády nahradil Alexandra Schallenberga, který úřad převzal teprve 11. října.

Nehammer nastoupil do nejvyšší vládní funkce poté, co minulý týden oznámil úplný odchod z politiky exkancléř Sebastian Kurz. Ten v říjnu kvůli korupční aféře rezignoval na post kancléře, ponechával si však vedení rakouské lidové strany (ÖVP). V reakci na Kurzův odchod do ústraní rezignoval také Schallenberg.

Podrobnosti připravujeme

Témata:  Rakousko Karl Nehammer

Související

Aktuálně se děje

3. června 2025 11:54

Eva Decroix bude novou ministryní spravedlnosti. Premiér Fiala svolává Bezpečnostní radu státu

Vláda se chystá na významnou personální změnu. Premiér Petr Fiala (ODS) v úterý oznámil, že do čela ministerstva spravedlnosti navrhuje poslankyni a místopředsedkyni ODS Evu Decroix. Tato čtyřiačtyřicetiletá právnička a mediátorka má ve funkci nahradit Pavla Blažka (ODS), který rezignoval kvůli rozsáhlé kauze spojené s přijetím daru v podobě bitcoinů v hodnotě téměř jedné miliardy korun.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy