Ruské úřady v okupovaném Doněcku naopak podle agentury ruské Interfax tvrdí, že při ukrajinském ostřelování centra města přišel jeden člověk o život a dalších šest utrpělo zranění.

Rusové okolo druhé hodiny v noci ostřelovali okolí města Snihurivka, patrně raketami S-300, které v jedné z obcí zabily dva nezletilé, narozené v roce 2005, uvedl šéf Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Škody utrpěly obytné domy, vzdělávací zařízení a soukromý podnik, ve městě byly zasaženy dvě školy, nemocnice, dům kultury a obytné domy.

Terčem ostřelování se v noci stala také Ukrajinci ovládaná část Záporožské oblasti, kde ruská palba podle šéfa oblastní vojenské správy zasáhla v obci Komyšuvacha kostel a okolní budovy. "Nic jim není svaté, dokonce ani v noc Kristova zmrtvýchvstání. Nepřítel podnikl masivní útok," napsal Jurij Malaško v sociální síti.

Ruskem dosazený šéf okupované části Doněcké oblasti Denis Pušilin uvedl, že ukrajinské síly dnes ráno ostřelovaly centrum města, zatím se ví o jednom mrtvém a šesti raněných. Palba soustředěná do okolí jednoho z kostelů podle něj poškodila také školku, tržnici a okolní obchody.

Tvrzení znepřátelených stran nelze v podmínkách válečného konfliktu ověřit z nezávislých zdrojů.

reklama