Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obě strany konfliktu na Ukrajině hlásí další zabité a zraněné civilisty

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Počet obětí pátečního ruského ostřelování ve východoukrajinském Slovjansku vzrostl na 11. Pod troskami domu zasaženého ruskou raketou zůstávají ještě nejméně čtyři lidé, pátrací operace pokračuje. S odvoláním na místní úřady to dnes napsal server RBK-Ukrajina.

Čtyři mrtvé a deset zraněných, včetně sedmileté dívky, si vyžádalo naopak ukrajinské ostřelování města Jasynuvata, které leží asi 20 kilometrů od Doněcku, oznámil podle agentury Reuters Moskvou dosazený šéf okupované části Doněcké oblasti Denis Pušilin. Jednotlivá tvrzení znepřátelených stran ale není možné ve válečných podmínkách nezávisle ověřit.

Jasynuvata leží zhruba 80 kilometrů od Slovjansku, kam v pátek dopadla ruská raketa. Podle tvrzení Ukrajinců usmrtila nejméně 11 lidí, včetně dvouletého dítěte. V noci záchranáři z ruin vyprostili devátou oběť, mrtvou ženu, a další dva mrtvé nalezli v průběhu dne.

Dva lidé zahynuli také při dnešním ostřelování jihoukrajinského Chersonu, oznámil šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Podle agentury Unian šlo o 48letou ženu a její 28letou dceru.

Témata:  válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy