Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obrovské neštěstí o Vánocích: Utopili se tři členové jedné rodiny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Tři členové jedné rodiny z Británie se utopili v bazénu hotelového resortu v regionu Costa del Sol na jihu Španělska. Do nesnází při plavání se podle britských médií dostala devítiletá dívka. Její 16letý bratr a 52letý otec zemřeli, když se jí snažili pomoci. Příčinu neštěstí vyšetřuje policie.

Neštěstí se stalo na Štědrý den zhruba hodinu a půl po poledni v resortu Club La Costa World u Středozemního moře. "Hosté byli nalezeni v jednom z bazénů v resortu, nereagovali," uvedlo vedení hotelu. Ihned byla zahájena resuscitace a na místo byly přivolány záchranné složky.

"Zaměstnanci hotelu uslyšeli křik a pokusili se o resuscitaci, ale už nemohli (utonulým) pomoci. Pak přijeli záchranáři a po dobu 30 až 35 minut se je snažili oživit, ale nepodařilo se jim to," popsal situaci místní novinář Fernando Torres.

Úřady zatím nezveřejnily jména zemřelých, média však uvádějí, že 16letý chlapec byl americké národnosti, otec s dcerou byli Britové. Britské ministerstvo zahraničí sdělilo, že ve Španělsku nabídlo asistenci britské občance.

"Vedení je při vyšetřování úmrtí plně nápomocno úřadům," uvedli v prohlášení majitelé resortu. Policejní potápěči v souvislosti s neštěstím prozkoumali bazén včetně čerpadla, informoval deník The Guardian.

Témata:  utonutí hotely Španělsko koupání

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy