Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Od začátku epidemie se v Německu nákaza prokázala u pěti milionů lidí

Test na přítomnost nemoci covid-19
Test na přítomnost nemoci covid-19
Foto: Pixabay

V Německu se v sobotu potvrdilo 33.500 případů nákazy koronavirem. Tím počet nakažených od začátku epidemie překonal hranici pěti milionů lidí, ukazují údaje Institutu Roberta Kocha (RKI). Reálný počet nakažených je však pravděpodobně vyšší, protože část případů zdravotnické úřady nezachytily, uvedla dnes agentura DPA.

Před týdnem byl denní přírůstek o zhruba 10.000 nakažených nižší. Počet případů za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel vzrostl na 289 a drží se tak na nejvyšší úrovni od začátku epidemie.

Od začátku epidemie v Německu zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 bezmála 97.700 lidí, v sobotu to bylo 55 lidí.

V Německu žije 83 milionů lidí, což je zhruba osmkrát více než České republice. Od začátku epidemie loni v březnu se v ČR novým typem koronaviru prokazatelně nakazilo na 1,87 milionu lidí, z toho 31.431 lidí zemřelo.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

31. května 2026 21:52

Bouřky zřejmě přinesly i tornádo. Meteorologové shánějí podrobnější informace

Meteorologové v neděli varovali především před bouřkami, které mohly být i velmi silné, ale podle nejnovějších informací se možná vyskytlo i slabé tornádo. Zprávy o jevu přišly odpoledne z jižních Čech. Na událost upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).  

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy