Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Odpůrkyně očkování pracující ve škole nesmí do práce, rozhodl soud

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Izraelský soud rozhodl, že je možné zakázat zaměstnanci přijít na pracoviště, pokud se nechce nechat naočkovat proti covidu-19 ani pravidelně testovat. O dnes zveřejněném rozsudku, který je první svého druhu, informuje na svých stránkách The Jerusalem Post.

Soud zabývající se pracovním právem řešil případ asistentky pracující na jedné ze základních škol. U soudu napadla nařízení vydané místní samosprávou, na základě kterého mají zákaz vstupu do školy zaměstnanci, kteří každých sedm dnů nepodstoupí test na koronavirus nebo se nenechají naočkovat.

Soud uvedl, že práva asistentky nejsou větší než "právo žáků, jejich rodičů a dalších učitelů na život". Zároveň vyzval zákonodárce, aby v této věci udělali jasno, protože už se objevilo vícero případů, kdy firmy potrestaly své zaměstnance, kteří se nenechali naočkovat, píše agentura DPA.

V Izraeli, který má 9,3 milionu obyvatel, obě dávky vakcíny proti covidu-19 dostalo 4,5 milionu lidí. První dávku má za sebou skoro 5,2 milionu lidí. Izrael v očkování postupuje nejrychleji na světě.

Za sobotu podle ministerstva zdravotnictví v zemi přibylo 285 nově nakažených koronavirem. Pozitivních bylo 1,7 procenta testů, nejméně od konce listopadu.

Témata:  Izrael očkování soudy

Související

Aktuálně se děje

27. února 2026 12:34

De Niro to schytal od Trumpa. Je nemocný a má nízké IQ, udeřil prezident

Americký prezident Donald Trump se v souvislosti s kritikou političek, které si dovolily mu oponovat během úterního projevu, pustil do slavného herce Roberta De Nira. Filmovou hvězdu označil za člověka s nízkým IQ. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Dubaj

V ohrožení jsou i Češi. Írán vysílá rakety na Dubaj, letiště zastavují provoz

Spojené státy a Izrael zahájily v sobotu rozsáhlou vojenskou operaci proti Íránu, která je výsledkem několikaměsíčního společného plánování. Podle vyjádření izraelské armády byly údery cíleny přímo na nejvyšší představitele íránského režimu, včetně duchovního vůdce, prezidenta a šéfa ozbrojených sil. Zdroje z americké administrativy naznačují, že útoky nebudou jednorázovou záležitostí, ale jsou plánovány na několik dní. To může být komplikace pro až tisíce Čechů, kteří tráví dovolenou v Dubaji. I ta se totiž stala terčem íránské odvety.