Vojenská správa města Berďansk na Telegramu oznámila, že ve městě došlo k nejméně osmi explozím. "Byla aktivována ruská protivzdušná obrana, čekáme na další informace o úderech," napsala.

Co přesně se ve města stalo zatím není jasné, podle agentury RIA Novosti ale městem otřásla série výbuchů. "Spustila se protivzdušná obrana, bylo sestřeleno 6 raket," uvedla agentura.

Server Ukrajinska pravda s odkazem na server Berďansk Today uvedl, že město bylo zasaženo více než desetkrát. Výbuchy byly údajně slyšet v blízkosti letiště a přístavu, který začaly ruské lodě opouštět.

Server s odkazem na agenturu TASS uved, "ozbrojené síly Ukrajiny se pokusily provést raketový útok na Berďansk". Průlety několika raket ukazují videa zveřejněná na Telegramu.

Rusko po únorové invazi na Ukrajinu jižní část Záporožské oblasti s přístavem Berďansk dobylo poměrně rychle a od začátku války zůstává pod jeho kontrolou. Neznámí pachatelé v Berďansku v minulosti například vyhodili do povětří elektrické vedení nebo spáchali útok na šéfa ruské okupační správy Berďansku Artema Bardina.

Série hlasitých výbuchů byla dnes slyšet také ve městě Melitopol, které rovněž leží v Záporožské oblasti a je ve správě ruských okupantů. Severně od města byl vidět hustý kouř.

"Obyvatelé Melitopolu hlásili pět hlasitých výbuchů, které byly jasně slyšet v severní části města. Zjišťujeme podrobnosti," uvedl na Telegramu starosta města Ivan Fedorov.