Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Padnul nový rekord. Za den se ve světě objevilo 259.848 nových případů koronaviru

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila další rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem za jeden den.

Během posledních 24 hodin bylo ve světě evidováno 259.848 případů infekce. Nejvíce jich přibylo ve Spojených státech, Brazílii, Indii a Jihoafrické republice, které patří k nejhůře zasaženým zemím, uvedla WHO.

Předchozí rekord byl zaznamenán v pátek a činil 237.743 nových případů. Počet lidí, kteří s nemocí covid-19 ve světě zemřeli, se za poslední den zvýšil o 7360, což je nejvíce od 10. května.

V noci na dnešek se podle údajů agentury Reuters celkové množství případů nákazy koronavirem ve světě od začátku pandemie přehouplo přes hranici 14 milionů. Mrtvých je na 600.000.

Nejhůře poznamenané jsou Spojené státy, které mají od začátku pandemie přes 3,7 milionu případů, druhá je Brazílie, kde ve čtvrtek počet nakažených překročil dva miliony, a na třetím místě je Indie, která v pátek ohlásila překonání milionové hranice.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

10. prosince 2025 23:36

Vánoce jsou tady. Legendární kamion Coca-Cola vyráží na turné po republice

Ikonický červený vánoční kamion Coca-Cola se stal pro mnohé lidi po celém světě symbolem začátku sváteční sezóny. Tato tradice, která v sobě nese myšlenku vzájemné pospolitosti a sdílení, se po roce vrací i do České republiky, aby rozdávala vánoční kouzlo a zároveň podpořila dobrou věc. Letošní kampaň je navíc silně spojená s tradičním vánočním zvonečkem, který připomíná, že kouzlo Vánoc spočívá v okamžicích, kdy se schází rodina a přátelé.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy