reklama

Mnoho pacientů, kteří spoléhají na domácí péči, by se muselo přestěhovat do ústavní péče. National Health Service, národní zdravotní služba ve Velké Británii uzavřela smlouvu na poskytování služby se společností v Birminghamu, která domácí péči zprostředkovává, ale v době pandemie je klinika opomíjena v poskytování ochranných pomůcek nebo testů na COVID-19.

Ředitelka společnosti Vicki Mangwendeza nee Mudokwani uvedla, že si nemyslí, že domácí péče je v současné době prioritou, protože žádosti o zaslání ochranných obleků nebylo zatím vyhověno. „Máme pozitivního klienta na COVID-19, jak se o něj máme postarat? Je to riziko pro naše pečovatele, jejich rodiny, ale i pro ostatní klienty,“ řekla znepokojeně.

Pečovatelé, kteří pracují tvrdě za minimální mzdu, musí navštívit denně až 4 pacienty, kterým pomáhají s medikací, hygienou, ošetřením ran a vařením jsou vyděšeni, že nakazí pacienty nebo členy své rodiny.

Siana Swallow, pečovatelka, uvedla pro Sky News: „Znepokojuje mě, že se můžete cítit dobře, jít do obchodu a dotknout se výrobku, který byl kontaminován a poté jdeme k lidem s dýchacími obtížemi.“

Druhá pečovatelka Ayaan Khalif, která je matka dvou dětí uvedla, že když se vrátí z práce, musí se nejdřív osprchovat a vyměnit šaty, než se může svých dětí dotknout. „Bojím se, ale naši pacienti nás potřebují, je to naše práce, takže to dělat musíme,“ dodala Khalif.

reklama