reklama

Slovensko, které v očkování proti nemoci covid-19 výrazněji zaostává za průměrem EU, v posledních týdnech čelí rychlejšímu šíření koronavirové infekce. V úterý laboratoře v zemi potvrdily nejvíce nových případů nákazy za posledních téměř sedm měsíců. V souvislosti s covidem-19 je ve slovenských nemocnicích hospitalizováno nejvíce pacientů od poloviny května.

V nejvyšším stupni epidemického rizika budou od nadcházejícího pondělí okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto na severozápadě země u hranic s Českem, jakož i okresy Bardejov, Stará Ľubovňa a Svidník na východě země.

Podle národního protiepidemického systému ve zmíněných pěti takzvaných černých okresech budou moci například restaurace prodávat jídlo a nápoje pouze přes okénko nebo ho rozvážet, ubytovací zařízení zůstanou zavřena pro turisty, přerušit činnost musejí fitness a wellness centra, jakož i aquaparky. Lázně, které se nacházejí například v Bardejově, zůstanou otevřené pouze pro klienty se zdravotní indikací. Výuka na základních a středních školách bude pokračovat v prezenční formě.

reklama