reklama

Místní státní zastupitelství je v kontaktu s protiteroristickou prokuraturou, která má rozhodnout, zda případ převezme.

Bývalý voják a ve volných chvílích sochař Claude Sinké v pondělí střílel před mešitou a těžce zranil dva muže ve věku 74 a 78 let, kteří ho překvapili při pokusu založit požár u vchodu do mešity. První oběť podle vyšetřovatelů seděla před mešitou na židli, druhá ve svém voze. Policie pachatele zadržela krátce nato v jeho domě. K pokusu o založení požáru se Sinké přiznal, odmítá ale, že chtěl někoho zabít.

Střelec se v minulosti politicky angažoval u krajní pravice a ve svém regionu vzbuzoval pozornost rasistickými projevy. V roce 2015 kandidoval v regionálních volbách za krajně pravicovou Národní frontu (FN), ale podle europoslance za následnické Národní sdružení (RN) Jordana Bardelly byl ještě v témže roce ze strany vyloučen.

Světoznámou pařížskou katedrálu Notre-Dame v polovině dubna těžce poničily plameny. Příčina požáru je sice nejasná, ale vyšetřovatelé už vyloučili možnost trestného činu. Požár podle nich pravděpodobně vznikl buď v důsledku závady v elektroinstalaci, nebo od nedostatečně zamáčknutého nedopalku.

Loading...

1 komentář (Poslední 30.10. 21:12) Napište svůj názor

reklama