Bezpečnostní úřad podle webu obdržel pozdě odpoledne místního času informaci, že na pěší zóně v ulici s obchody neznámý muž napadá nožem procházející lidi. Policisté, kteří na místo záhy přispěchali, útočníka zadrželi a zraněné nechali přepravit do nemocnice. Pěti obětem ale už nebylo možné pomoci. Jak vážná jsou zranění dalších napadených, se ještě neví. Krevní banka v An-čchingu nicméně kvůli nedostatku krve požádala prostřednictvím médií o pomoc dárce.

Jasný zatím není ani motiv jednání pachatele. Policie případ vyšetřuje.

Agentura AP k incidentu poznamenala, že čínské zákony omezují prodej a držení střelných zbraní a hromadné útoky se obvykle provádějí noži nebo podomácku vyrobenými výbušninami. Pachatelé podobných útoků byli v minulosti označováni za duševně nemocné nebo za osoby chovající zášť vůči společnosti.

Loni v prosinci útok nožem před saunou a lázněmi na severovýchodě Číny nepřežilo sedm lidí a dalších sedm utrpělo zraněno. O šest měsíců dříve člen školní ostrahy zranil nožem v mateřské škole v jihočínské provincii Kuang-si čtyři desítky lidí. Byl za to odsouzen k trestu smrti.