Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet mrtvých s covidem překonal 4,3 milionu

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: pexels.com

Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě podle údajů serveru coronavirus.jhu.edu překročil hranici 4,3 milionu.

V červenci přibylo 100.000 mrtvých za 16 a deset dní, nyní to bylo za 11 dní.

Nejvíce obětí na životech od začátku pandemie evidují v absolutních číslech Spojené státy, kde podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) zemřelo přes 617.00 lidí.

Následují Brazílie (563.000 mrtvých), Indie (428.000), Mexiko (244.000) a Peru (197.000).

V České republice s covidem dosud zemřelo 30.363 lidí. Počet mrtvých v Česku v poslední době výrazně klesá, přesto je ČR podle údajů serveru ourworldindata.org stále na čtvrtém místě podle celkového počtu potvrzených obětí koronaviru na milion obyvatel (2835).

Nejvíc obětí koronaviru na počet obyvatel vykazuje Peru (5973), následují Maďarsko (3108) a Bosna a Hercegovina (2953).

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

8. června 2026 9:11

Iva Janžurová a úvahy o náhradní oslavě. Moderátor Cibulka promluvil

Ivu Janžurovou skolil v posledních dnech zápal plic, takže bylo lidem oznámeno, že plánovaná červnová oslava jejích 85. narozenin pod taktovkou Českého rozhlasu nebude. Nakonec to ale ještě může být trochu jinak. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.