Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet mrtvých s covidem překonal 5,5 milionu, tempo stagnuje

Co nás čeká těsně po smrti?
Co nás čeká těsně po smrti?
Foto: Pixabay

Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překročil 5,5 milionu.

Naposledy přibylo 100.000 mrtvých přibylo za 16 dní, předtím to byl stejný rozestup. Nejvíce obětí na životech od začátku pandemie evidují v absolutních číslech Spojené státy, kde podle údajů JHU zemřelo přes 842.000 lidí.

Následují Brazílie (620.000 mrtvých), Indie (484.000), Rusko (311.000) a Mexiko (300.000). V České republice s covidem dosud zemřelo 36.722 lidí.

ČR je podle údajů serveru ourworldindata.org stále na osmém místě podle celkového počtu potvrzených obětí koronaviru přepočtených na milion obyvatel (3420).

Nejvíce obětí koronaviru na počet obyvatel vykazuje Peru (6089), následují Bulharsko (4605), Bosna a Hercegovina (4189), Maďarsko (4153), Černá Hora (3905), Severní Makedonie (3867) a Gruzie (3548).

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 úmrtí

Související

Aktuálně se děje

26. února 2026 4:00

Zimní počasí ještě nemuselo říct poslední slovo, upozorňují meteorologové

Česko si v těchto dnech užívá předčasné jaro, teploty dokonce mají v tomto týdnu překročit 15 stupňů. Zima ale možná ještě neřekla poslední slovo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) není vyloučeno, že se k nám v březnu dostane chladný vzduch z Arktidy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Itálii to nestačilo. Chce opět pořádat olympiádu

Itálie po úspěšném uspořádání zimních olympijských her v Miláně a Cortině d’Ampezzo vážně uvažuje o další ambiciózní kandidatuře. Úspěch nedávného sportovního svátku totiž v zemi vyvolal vlnu národní hrdosti, která vytlačila původní skepsi. Italové jsou nadšení z organizačního zvládnutí akce i ze zisku třiceti medailí, což zemi vyneslo celkové třetí místo za Norskem a USA.