Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet nakažených covidem-19 v Německu stoupl o 6604

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za uplynulý den přibylo 6604 nově potvrzených případů koronaviru a 47 úmrtí, uvedl dnes berlínský Institut Roberta Kocha (RKI). V neděli je počet hlášených případů obvykle nižší, protože se o víkendu provádí méně testů.

Od začátku pandemie se v zemi s přibližně 83 miliony obyvateli infikovalo více než 2,5 milionu osob a zemřelo jich 73.418.

Nejvyšší bilanci úmrtí s covidem-19 země evidovala 14. ledna, kdy za 24 hodin kvůli nemoci přišlo o život 1244 osob.

Německá spolková země Sasko dnes spouští pilotní projekt očkování u praktických lékařů; do první fáze se zapojí 39 doktorů. Společně s dalšími spolkovými zeměmi také Sasko otevírá další stupně škol, které byly uzavřené tři měsíce.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

8:27

Kritika překročila všechny meze. Vdova po Hezuckém se musela ozvat

Nikola Hezucká se stále vyrovnává s prosincovým úmrtím manžela, jehož si s celým Českem opět připomněla v minulém týdnu u příležitosti jeho nedožitých 56. narozenin. Vdova po známém moderátorovi rozhodně neočekávala, co se stane. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Princ Andrew

Policisté se rozhodli konat. Bývalý princ Andrew byl zatčen

Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako britský princ Andrew, byl ve čtvrtek zadržen policií přímo na královském panství Sandringham v Norfolku. Podle oficiálního vyjádření policie z Thames Valley je šestašedesátiletý Andrew podezřelý ze zneužití pravomoci úřední osoby. K zásahu došlo v ranních hodinách v rezidenci Wood Farm, kde se v současnosti zdržuje.