V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od počátku pandemie koronavirem SARS-CoV-2 nakazilo téměř 3,7 milionu lidí. Skutečné číslo však bude zřejmě mnohem vyšší, protože mnoho infekcí zůstává neodhaleno. Z onemocnění se zatím vyléčilo přes 3,5 milionu lidí.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu pátek večer stouplo na 0,88 z 0,87 předchozí den. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese. Současný údaj znamená, že sto infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba 88 dalších osob. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

Sedmidenní incidence, která označuje počet nově nakažených za poslední týden na 100.000 obyvatel, k dnešnímu dni v Německu klesla na 26,3 z 29,7 o den dříve. Před týdnem činila 37,5.

RKI v pátek oznámil, že Německo s účinností od neděle 6. června vyřadí Českou republiku ze svého seznamu epidemicky rizikových zemí. Na tom bylo Česko kvůli pandemii nemoci covid-19 od loňského září. Vyřazení ze seznamu znamená, že Německo po cestujících z Česka nebude vyžadovat karanténu, kterou je ale nyní možné nahradit dokladem o očkování, potvrzením o prodělání nemoci, nebo negativním testem. Pro lety do Německa nadále platí podmínka v podobě negativního testu před nástupem na palubu.