Ku Siao-chung ve státním deníku Beijing Daily řekla, že čínský název pro koronavirus, který ho označuje za nemoc vyvolávající zápal plic, by se měl změnit. Mělo by se podle ní mluvit pouze o nakažlivém viru. Tato odbornice také doporučila, aby se čínský přístup v boji proti covidu-19, založený na rozsáhlém testování a přísné izolaci nakažených ve státem určených zařízeních, změnil z "pasivního odhalování" na "aktivní prevenci". Ku vede oddělení pro infekční nemoci v Čínské asociaci pro tradiční čínskou medicínu. Agentura Reuters uvádí, že její doporučení jsou v souladu se zmírňujícím se přístupem čínských představitelů a médií ke covidu-19.

Úřady v posledních dnech částečně zmírnily některé protiepidemické restrikce, nicméně i tak patří k nejtvrdším na světě. Mezi Číňany panuje očekávání, že tyto kroky by mohly po skoro třech letech pandemie být předzvěstí výraznějšího návratu k normálnímu životu. Oficiální agentura Nová Čína v pondělním komentáři uvedla, že vzhledem ke slábnoucí patogenitě viru a očkovací kampani "nejtěžší období skončilo".

Čtyřiadvacetičlenné politbyro čínské komunistické strany, kterému předsedá prezident Si Ťin-pching, po úterním zasedání v prohlášení uvedlo, že "Čína by měla v příštím roce optimalizovat epidemickou prevenci a kontrolní opatření ve snaze lépe koordinovat politiku boje proti covidu-19 se sociálním a ekonomickým rozvojem".

Podle čínských médií je na dnešek plánovaná tisková konference věnovaná protiepidemickým opatřením.