Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pohřešovaná Češka byla nalezena v londýnském parku mrtvá

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Pohřešovaná česká občanka byla v Londýně nalezená mrtvá. Potvrdil to na twitteru ministr zahraničí Jakub Kulhánek s odvoláním na britskou policii, která vyšetřuje příčinu smrti. Podle mluvčí ministerstva byla rodina pohřešované vyrozuměna.

"Velmi smutná zpráva: Britská policie dnes odpoledne našemu zastupitelskému úřadu v Londýně bohužel potvrdila, že nalezla tělo pohřešované české občanky. Příčina úmrtí se vyšetřuje. S ohledem na rodinu nebudeme k případu sdělovat více informací," napsal Kulhánek.

Dvaatřicetiletá Češka Petra Srncová, která v Londýně pracovala jako zdravotnice v dětské nemocnici, se pohřešovala asi dva týdny. Tělo se podle britského tisku našlo dnes dopoledne v parku Brunswick ve čtvrti Camberwell na jihu Londýna, kde bydlela.

Policie už dříve v souvislosti s případem zadržela jednoho muže, který byl dnes podle listu The Guardian propuštěn na kauci. "V této rané fázi (vyšetřování) je smrt ženy považována za nevysvětlenou," citoval deník z komuniké londýnské policie. Podle policejního prohlášení se čeká na formální identifikaci, ale rodina pohřešované byla o vývoji informována.

DCI Lucy O'Connor appeals for info to help find nurse Petra Srncova who is missing from #Camberwell.Petra was last seen on 28 Nov and reported missing on 3 Dec.If you have any info please ☎️ 101 or tweet @MetCC ref 21MIS037753.Read more ➡️ https://t.co/00uC34k7hF pic.twitter.com/V87KCbVAtS

— Lambeth Police | Central South BCU (@LambethMPS) December 11, 2021

Policie po Češce několik dní pátrala. Naposledy byla spatřena před dvěma týdny, když jela z práce domů. Velké obavy projevovala její rodina v České republice, uvedla v sobotním videu Lucy O'Connorová z policejního oddělení ve čtvrti Lambeth, kde Srncová pracovala. Pohřešovaná Češka podle ní v neděli 28. listopadu okolo 19:45 odešla z práce a zamířila domů do čtvrti Camberwell.

Před nastoupením do autobusu si ještě vybrala peníze. Naposledy byla údajně spatřena v autobuse asi o půl hodiny později. Její zmizení nahlásil 3. prosince jeden z jejích kolegů.

Veřejnost ke spolupráci vyzvala i labouristická poslankyně Harriet Harmanová, která v sobotu na případ Srncové upozornila při tiskové konferenci. Od 7. prosince bylo po Srncové, jejíž bydliště bylo v Uherském Hradišti, vyhlášeno pátrání také v České republice.

Témata:  policie Velká Británie pohřešované osoby

Související

Aktuálně se děje

1. března 2026 11:14

V Plzni se bouřlivě bojuje o Karla Gotta

V Plzni se již několik týdnů vede bouřlivá diskuse o tom, které místo by mělo nést jméno nejslavnějšího tamního rodáka, zpěváka Karla Gotta. Přestože panuje shoda na tom, že si legenda české hudby vlastní prostor v západočeské metropoli zaslouží, místní politici se nedokážou shodnout na konkrétní lokalitě. Poslední návrh primátora Romana Zarzyckého debatu spíše vyostřil, než aby ji uzavřel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Alíréza Aráfí

Írán po zabití Chameneího povede tříčlenná rada ajatolláha Alírézy Aráfía

Írán oficiálně oznámil zřízení tříčlenné přechodné rady, která převzala správu státních záležitostí po zabití nejvyššího duchovního vůdce, ajatolláha Alího Chameneího. V neděli byl do tohoto dočasného orgánu jmenován ajatolláh Alíréza Aráfí, vlivný člen ústavního dozorčího orgánu. Spolu s ním radu tvoří úřadující prezident Masúd Pezeškiján a šéf soudní moci Gholám-Hosejn Mohsení-Edžeí.