reklama

Další výjimku z karantény budou mít také děti předškolního věku a studenti, kteří docházejí do škol v Polsku nebo sousední zemi, popřípadě jejich opatrovníci, doplnil server onet.pl

Upravená opatření zahrnují mimo jiné také zpřísnění podmínek návštěvy kasín a míst provozujících výherní automaty, kde hosté už nebudou smět konzumovat jídlo a nápoje. Návštěvníci nadále budou muset dodržovat rozestupy 1,5 metru a v budovách bude moci být jeden člověk na 15 metrů čtverečních.

Server wp.pl podotýká, že další opatření polská vláda stále zvažuje a své plány by měla oznámit do této středy. Jedním ze zvažovaných kroků je zřejmě také znovuzavedení hraničních kontrol na hranicích s Českem a Slovenskem. Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski v pondělí televizní stanici TVN24 řekl, že při vjezdu do země bude požadován negativní výsledek testu na koronavirus, který nebude starší než 48 hodin. Bez testu by následovala karanténa.

Polsko zavedlo kontroly na hranicích s Českem již v polovině loňského března a toto opatření zrušilo v červnu. Omezení pro přechod hranic z Česka do Polska byla zavedena opět v listopadu, kdy polské úřady začaly vyžadovat negativní koronavirový test. Bez něj byla lidem nařízena karanténa.

Polsko uvolnilo některá omezení a otevřelo sjezdovky i kina, hotely a divadla s omezenou kapacitou do padesáti procent. Úřady ale varovaly, že tato uvolnění bude možná nutné odvolat v závislosti na vývoji epidemické situace.

reklama