Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Přes 100.000 lidí v Německu demonstrovalo proti ruské invazi na Ukrajinu

Demonstrace, ilustrační foto
Demonstrace, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Více než 100.000 lidí dnes v Německu demonstrovalo proti ruské invazi na Ukrajinu. V Berlíně protestujících podle pořadatelů bylo na 60.000, v jihoněmeckém Stuttgartu kolem 35.000, ve Frankfurtu nad Mohanem 12.000, uvedla agentura DPA. Demonstrovalo se i v dalších německých městech. V Srbsku se naopak uskutečnil protest na podporu Ruska.

Na demonstracích v Německu byla řada lidí s ukrajinskými vlajkami nebo nápisy jako "Jsem s Ukrajinou", "Stop Putinovi" či "Rusko pryč z Ukrajiny". Mezi větší patřil i protest v Hamburku s nejméně 10.000 účastníky a v Lipsku s 8000.

Demonstrace svolaly organizace na ochranu lidských práv i životního prostředí spolu s odbory a církvemi. Požadují, aby ruský prezident Vladimir Putin okamžitě ukončil všechny útoky, stáhnul se z Ukrajiny a umožnil obnovu její teritoriální integrity.

Agentura AP dnes uvedla, že naopak v Bělehradě desítky lidí v autech protestovaly na podporu ruské invaze. Mávaly srbskými vlajkami a provolávaly proputinovské slogany. Demonstraci v zemi, která se nepřipojila k protiruským sankcím, organizovala malá krajně pravicová skupina. V Bělehradě se protesty na podporu Ruska už konaly. Minulý týden se jedné z demonstrací zúčastnily až 4000 lidí.

Témata:  Německo demonstrace v Německu demonstrace

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy