Pohled Američanů na Ukrajinu se nyní vyrovná vnímání dlouhodobých spojenců jako jeou Francie nebo Japonsko. Kladnější hodnocení mají jenom stálice ve vztazích s USA - tedy Británie, Austrálie a Kanada. Rusko se ocitlo v hodnocení přízně Američanů na podobné úrovni jako Severní Korea.

YouGov sleduje vnímání jiných zemí občany USA od roku 2017. Jeho průzkumy ukazují, že postoj k Ukrajině se posunul za poslední roky vůbec nejvíc.

Roku 2019 se 36 procent respondentů nebylo schopno rozhodnout, zda je Ukrajina spřátelená nebo nepřátelská země. Za přítele nebo spojence ji tehdy označilo 41 procent lidí.

Rusko považuje za nepřátelskou zem 70 procent Američanů. Je to nejhorší výsledek ze všech srovnávaných zemí včetně KLDR a Íránu.

Podpora Ukrajiny má ale také meze, protože za spojence ji označilo jenom 29 procent lidí, což je až na Turecko nejnižší údaj mezi státy, s nimiž mají USA formální dohody. Blíží se to spíše Tchaj-wanu, k němuž mají USA vztahy ambivalentní - ten považovalo na konci loňského roku za spojence 26 procent Američanů.

Data zmíněné společnosti také překvapivě ukazují, že navzdory konfliktu Ukrajina nepatří mezi nejznámější země světa. Slyšelo o ní 95 procent lidí, což je méně než v případě většiny jiných států. Českou republiku například zná 98 procent lidí. Ukrajina je populární mezi 26 procenty lidí, naopak 21 procent k ní kladný vztah nechová. 48 procent k ní pak zachovává neutrální postoj.