Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Srí Lanky po útěku ze země rezignoval

Gotabaja Radžapaksa
Gotabaja Radžapaksa
Foto: Facebook Gotabaja Radžapaksa

Prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa zaslal rezignační dopis předsedovi parlamentu. Informovala o tom dnes s odkazem na své zdroje agentura Reuters.

Zároveň ale upozornila, že není jasné, zda rezignace bude formálně přijatelná, protože dorazila jen prostřednictvím elektronické pošty.

Prezident kvůli rozsáhlým nepokojům uprchl ve středu ze země, po zastávce na Maledivách dnes přistál v Singapuru.

Podrobnosti připravujeme

Témata:  Gotabaja Radžapaksa Srí Lanka

Související

Aktuálně se děje

21. června 2025 8:47

Michal David měl autonehodu. Na křižovatce ho sestřelilo auto

Známý český zpěvák Michal David se v pátek stal účastníkem dopravní nehody v pražských Čestlicích. Srážka se odehrála na křižovatce ulic Obchodní a Průhonická, kde David se svým vozem značky BMW čekal na zelenou. Nehodu potvrdil jak server Aktu.cz, který přinesl i snímky z místa, tak sám zpěvák v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy