Správa Chersonské oblasti uvedla, že ruská střela dnes ráno zasáhla v obci Burhunka nedaleko Beryslavi dvůr domu, v němž žila rodina. Na místě zemřeli matka, otec a strýc dvou dětí, z nichž jedno utrpělo zranění a je nyní ve stabilizovaném stavu v péči lékařů.

Oblastní šéf Oleksandr Prokudin oznámil, že Rusko dnes ostřelovalo oblast více než 50krát, samotná oblastní metropole Cherson utrpěla devět zásahů. Později Prokudin uvedl, že ve vsi Novoberyslav poškodilo ostřelování vedení vysokého napětí. Kvůli tmě se škody začnou vyhodnocovat a odstraňovat až v pondělí ráno.

Ruské síly ovládaly dnes ostřelovanou část Chersonské oblasti od prvních dnů invaze na Ukrajinu, která začala před téměř rokem. V listopadu se však Rusko bylo nuceno stáhnout z vybudovaného předmostí severně od řeky Dněpr na levý břeh. Od té doby čelí Ukrajinou kontrolovaná část Chersonské oblasti pravidelnému ruskému ostřelování.

Dvanáctiletá ruská dívka dnes zemřela na ulici následkem dělostřelecké palby z ukrajinské strany, uvedl gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Incident se podle něj odehrál ve vesnici Novaja Tavolžanka, která se nachází v bezprostřední blízkosti ukrajinské hranice.

reklama