Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při ruském ostřelování Chersonské oblasti zahynuli tři civilisté, uvedl Kyjev

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Při dnešním ruském ostřelování obcí v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny dnes o život přišli tři civilisté z jedné rodiny. Další zásah způsobil škody na energetické infrastruktuře, informovaly ukrajinské úřady. Podle gubernátora ruské Belgorodské oblasti zemřela v důsledku ukrajinské dělostřelecké palby 12letá dívka.

Správa Chersonské oblasti uvedla, že ruská střela dnes ráno zasáhla v obci Burhunka nedaleko Beryslavi dvůr domu, v němž žila rodina. Na místě zemřeli matka, otec a strýc dvou dětí, z nichž jedno utrpělo zranění a je nyní ve stabilizovaném stavu v péči lékařů.

Oblastní šéf Oleksandr Prokudin oznámil, že Rusko dnes ostřelovalo oblast více než 50krát, samotná oblastní metropole Cherson utrpěla devět zásahů. Později Prokudin uvedl, že ve vsi Novoberyslav poškodilo ostřelování vedení vysokého napětí. Kvůli tmě se škody začnou vyhodnocovat a odstraňovat až v pondělí ráno.

Ruské síly ovládaly dnes ostřelovanou část Chersonské oblasti od prvních dnů invaze na Ukrajinu, která začala před téměř rokem. V listopadu se však Rusko bylo nuceno stáhnout z vybudovaného předmostí severně od řeky Dněpr na levý břeh. Od té doby čelí Ukrajinou kontrolovaná část Chersonské oblasti pravidelnému ruskému ostřelování.

Dvanáctiletá ruská dívka dnes zemřela na ulici následkem dělostřelecké palby z ukrajinské strany, uvedl gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Incident se podle něj odehrál ve vesnici Novaja Tavolžanka, která se nachází v bezprostřední blízkosti ukrajinské hranice.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy