Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při střelbě na oslavě narozenin v tanečním studiu v Alabamě zemřeli čtyři lidé

Ilustrační fotografie. (Foto: Jay Rembert)
Ilustrační fotografie. (Foto: Jay Rembert)
Foto: unsplash.com

Při střelbě na oslavě narozenin v tanečním studiu ve městečku Dadeville v americkém státu Alabama v sobotu večer místního času zemřeli čtyři lidé a další lidé byli zraněni. Informovaly o tom alabamské bezpečnostní složky. Není zatím jasné, co ke střelbě vedlo ani zda kvůli ní policie někoho zadržela.

"Došlo k tragické ztrátě čtyř životů a větší počet lidí utrpěl zranění," řekl dnes na tiskové konferenci Jeremy Burkett z alabamské policie. V Dadevillu ležícím na severovýchod od Montgomery, hlavního města Alabamy, žije asi 3200 lidí.

Pastor Ben Hayes, který působí jako duchovní u dadevillské policie i u místního týmu amerického fotbalu, podle agentury AP řekl, že většina obětí jsou teenageři, protože střelba se stala na oslavě šestnáctých narozenin. Dodal, že událost městečkem otřásla, protože závažné zločiny se tam dějí vzácně. Hayes také řekl, že jednou z obětí je mladík, který byl vynikajícím sportovcem a skvělým člověkem. "Dadeville je malý a tato událost dopadne na všechny v okolí," myslí si pastor.

"Dnes ráno truchlím s lidmi z Dadevillu a mými spoluobčany z Alabamy," uvedla alabamská guvernérka Kay Iveyová. "Násilná trestná činnost nemá v našem státu co dělat," vzkázala republikánská politička.

Bílý dům uvedl, že americký prezident Joe Biden byl o střelbě v Dadevillu informován. Situaci bedlivě sleduje a je v kontaktu s alabamskými úřady.

Případ se stal jen krátce poté, co střelbu s oběťmi na životech zažily státy Tennessee a Kentucky. V pondělí zaměstnanec banky zastřelil pět svých kolegů a zranil dalších devět v kentuckém Louisvillu. Koncem března bývalý žák zastřelil tři děti a tři zaměstnance křesťanské školy v Nashvillu ve státu Tennessee.

V Lousivillu v Kentucky se ale střílelo i v sobotu večer, píší agentury s odvoláním na policii. Dva lidé přišli o život, když kdosi střílel v davu lidí v parku, kde se za hezkého počasí sešly stovky návštěvníků. Nejméně čtyři další lidé skončili se zraněními v nemocnici, jeden z nich je v kritickém stavu.

Témata:  střelba v USA střelba zbraně

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy