Podle Kommersantu není možné z Ruska přistupovat ani na webové stránky Prigožinovy mediální skupiny Patriot, která ovládá všechna média spojená s ním. Samotný portál mediální skupiny však na seznamu Roskomnadzoru chybí.

Ruská mediální skupina Patriot, někdy označovaná jako "trollí továrna", je podle nezávislých ruských médií paralyzována a její činnost již asi týden nefunguje. V sobotu, kdy Prigožinova soukromá vojenská Wagnerova skupina pořádala protest proti ruskému armádnímu vedení v Moskvě, většina zaměstnanců mediální skupiny nedošla do práce, informoval server The Bell. Podle jednoho bývalého zaměstnance Prigožin oznámil vedoucím pracovníkům své mediální skupiny, že se "stahuje z veřejného prostoru".

V čtvrtek oznámila ukončení své činnosti také sociální síť JaRus, která je podle Kommersantu také spojena s Prigožinem. Ruský investigativní portál Dosje dříve informoval, že síť financuje Prigožin a že na této platformě je prakticky žádná aktivita od skutečných uživatelů.

Paramilitantní Wagnerova vedená Jevgenijem Prigožinem se po dlouhotrvajících sporech s ruskou armádou během války na Ukrajině postavila proti vedení ruské armády a ministerstvu obrany prostřednictvím ozbrojeného povstání

Wagnerova skupina se účastnila ruské invaze na Ukrajinu, v jejím průběhu se ale objevily konflikty mezi jejím vedením a ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu, který se snažil žoldnéřské jednotky dostat pod kontrolu úřadů.

V pátek Prigožin obvinil ruské ministerstvo obrany a Ozbrojené síly Ruské federace z raketového útoku na tábor jeho žoldáků a uvedl, že Ukrajina se nechystala zaútočit na Rusko a obvinil ruské ministerstvo obrany z toho, že lže veřejnosti i prezidentovi. V podle něj začala z úplně jiných důvodů, než které byly veřejnosti prezentovány.

Následně vyzval Rusy, aby se připojili k jeho bojovníků, kteří se hodlají vypořádat s bezprávím v zemi, a během soboty Wagnerovy jednotky dorazily do Rostova na Donu a obsadily štábní budovu Jižního vojenského okruhu. Posléze obsadily také klíčové vojenské objekty ve Voroněži.

V Moskvě, Moskevské oblasti a Voroněžské oblasti byla zavedena protiteroristická opatření a ruský prezident Vladimir Putin v mimořádném projevu označil jednání Wagnerovy skupiny za vzpouru.

Kolona o síle 5000 mužů pod velením Dmitrije Utkina, pokračovala směrem k Moskvě, poté ale došlo za zprostředkování běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka k uzavření dohody o smírném urovnání konfliktu a Wagnerova skupina se stáhla. Prigožin byl následně převezen do Běloruka a jeho mužům byl nabídnut vstup do armády či možnost odejít ze země s ním.