Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Případů covidu je přes 580 milionů, deset milionů přibylo opět za 10 dní

Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 580 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od března 2020 Spojené státy, kde počet nakažených překračuje podle JHU 91 milionů.

Druhá je Indie (44 milionů) a třetí Francie (33,9 milionu), která těsně překonala Brazílii (33,8 milionu). Tempo růstu počtu nových případů zůstává stejné - posledních deset milionů nakažených přibylo za deset dnů, stejně jako předtím dvakrát.

V České republice počet lidí, kteří se koronavirem nakazili, dosáhl 3,994.274, zhruba 379.000 na milion obyvatel. Podle serveru Ourworldindata.org je ČR 29. nejzasaženější zemí podle poměrného počtu nakažených.

Z celého světa je na tom nyní nejhůře Kypr (628.243 případů nákazy na milion obyvatel), v první desítce jsou pak San Marino, Andorra, Dánsko, Island, Rakousko, Portugalsko, Slovinsko, Francie a Izrael.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 15:27

Na vévodkyni Meghan nikdo nenechá nit suchou: Expertka ji podrobila ponižující kritice

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle se znovu ocitla pod palbou veřejnosti a komentátorů poté, co byla její nová kuchařská show na Netflixu, nazvaná With Love, Meghan, tvrdě kritizována za nedostatek originality, osobnosti a zábavy. Podle britské publicistky Esther Krakue, která vystoupila v pořadu Royal Exclusive na serveru The Sun, Meghan nepůsobí jako přirozená moderátorka a je prý „nepřesvědčivá a nudná“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Amerikou otřásají rozsáhlé protesty

Rozsáhlé protesty v USA: Trump proti demonstrantům nasadil národní gardu

Prezident Spojených států Donald Trump v sobotu večer nařídil nasazení 2 000 příslušníků národní gardy do Los Angeles, kde druhým dnem pokračují rozsáhlé protesty proti raziím imigračních úřadů. V ulicích města dochází ke střetům mezi demonstranty a policejními složkami, které proti protestujícím nasazují slzný plyn.