Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Případů covidu je přes 660 milionů, deset milionů přibylo za 16 dní

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 660 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od března 2020 Spojené státy, kde tento údaj převýšil 100,7 milionu.

Druhá je Indie (44,7 milionu) a třetí Francie (téměř 39,5 milionu). Tempo růstu počtu nových případů na rozdíl od podzimních měsíců narostlo - posledních deset milionů nakažených přibylo za 16 dní, předtím to bylo za 19 dní a ještě předtím za 26 dní.

V České republice počet lidí, kteří se koronavirem nakazili (včetně reinfekcí), dosáhl podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví 4,579.420, zhruba 436.000 na milion obyvatel. Podle serveru Ourworldindata.org je Česko 28. nejzasaženější zemí podle poměrného počtu nakažených.

Z celého světa je na tom nyní nejhůře Kypr (přes 701.000 případů nákazy na milion obyvatel), v první desítce jsou pak ještě San Marino, Rakousko, Slovinsko, Andorra, Brunej, Francie, Dánsko, Jižní Korea a Island.

 

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 17:36

Tažení proti Palestincům má kulturní přesah. Státy požadují vyhození Izraele z Eurovize, jinak hrozí bojkotem

V souvislosti s válkou v Gaze se rozvinula krize, která vyvolala intenzivní kulturní kritiku Izraele v celé Evropě. Španělsko se stalo nejnovější zemí, která pohrozila bojkotem Eurovize, a to v době, kdy se podle webu Politico stále více států přiklání k tomu, aby byl Izrael vyloučen. Některé evropské vlády sice považují kulturní bojkot za oprávněný, jiné, včetně izraelských představitelů a židovských skupin, varují, že to může vést k antisemitismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.