Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Případů covidu je ve světě přes 590 milionů

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 590 milionů.

Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od března 2020 Spojené státy, kde počet nakažených dosahuje podle JHU téměř 93 milionů. Druhá je Indie (44 milionů) a třetí Francie (34 milionů). Tempo růstu počtu nových případů zůstává více méně stejné - posledních deset milionů nakažených přibylo za 11 dní, předtím třikrát za deset dní.

V České republice počet lidí, kteří se koronavirem nakazili, dosáhl 4,012.244, zhruba 381.000 na milion obyvatel. Podle serveru Ourworldindata.org je ČR 29. nejzasaženější zemí podle poměrného počtu nakažených.

Z celého světa je na tom nyní nejhůře Kypr (638.381 případů nákazy na milion obyvatel), v první desítce jsou pak San Marino, Andorra, Dánsko, Island, Rakousko, Portugalsko, Slovinsko, Francie a Izrael.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

25. května 2026 21:59

Cenové stropy u pohonných hmot pokračují, rozhodla vláda

Babišova vláda na pondělním zasedání projednala návrh změnového zákona, který v zájmu posílení bezpečnosti Česka zpřísňuje podmínky pro osoby s dočasnou ochranou a zpřísňuje sankce za nelegální překročení hranic. Schválila také systém řízení strategických programů a projektů z oblasti informačních technologií a rozhodla o zařazení Strategického podnikatelského parku Cheb na seznam lokalit zvýhodněných průmyslových zón.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy