Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Přísahy se nedožil. Nově zvolený kongresman USA podlehl koronaviru

Federální Kongres Spojených států amerických
Federální Kongres Spojených států amerických
Foto: house.gov

S onemocněním covid-19 zemřel ve Spojených státech nedávno nově zvolený kongresman ze státu Louisiana, uvedla BBC na svém webu. Je to podle médií první známý případ, kdy v souvislosti s infekcí zemřel někdo ze zákonodárného sboru USA. Jednačtyřicetiletý Luke Letlow měl složit přísahu první lednovou neděli.

Letlow 18. prosince oznámil, že u něj test prokázal koronavirus, o den později ho hospitalizovali. Krátce před Vánoci ho umístili na jednotku intenzivní péče. V úterý manažer jeho volební kampaně Andrew Bautsch oznámil, že nově zvolený člen Sněmovny reprezentantů zemřel na komplikace spojené s covidem-19. Republikánský politik měl dvě malé děti.

Podle CNN je prosinec ve Spojených státech dosud nejhorší měsíc od začátku pandemie co do počtu úmrtí souvisejících s koronavirem. Za prvních 26 prosincových dní zemřelo s covidem-19 v USA přes 63.000 lidí, přičemž za celý listopad úřady zaregistrovaly 36.964 úmrtí.

Nákaza se za dobu jeho šíření ve Spojených státech potvrdila u více než 19,5 milionů lidí, což je v absolutním měřítku zdaleka nejvíce na světě. Přes 338.000 lidí s covidem-19 v USA zemřelo, vyplývá ze statistiky Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).

Témata:  COVID-19 koronavirus USA Sněmovna reprezentantů Spojených států amerických

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy