Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin prohlásil, že výsledek amerických prezidentských voleb neovlivní vztahy s Ruskem

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že výsledek amerických prezidentských voleb neovlivní rusko-americké vztahy. Tuto informaci přinesla agentura AFP.

Putin na otázku, jaký dopad by na vztahy mezi Moskvou a Washingtonem mělo znovuzvolení současného prezidenta USA Joea Bidena nebo vítězství bývalého prezidenta Donalda Trumpa, odpověděl: "V podstatě v tom není žádný rozdíl."

Dále uvedl, že nevěří, že by se po listopadových volbách něco zásadního v americké politice vůči Rusku změnilo. "Nemyslíme si to. Myslíme si, že se nic tak vážného nestane," dodal.

Tato prohlášení učinil na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě, kde odpovídal i na otázky západních médií. Loni na konferenci nebyli pozváni novináři ze zemí, které Rusko považuje za nepřátelské, včetně USA, Británie a Evropské unie.

Putin také reagoval na obvinění Trumpa v kauze uplácení a falšování obchodních záznamů. Podle něj je "zřejmé, že trestní stíhání Trumpa je jen využitím soudního systému během vnitropolitického boje." 

Témata:  USA Vladimír Putin

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.