Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakouská policie řeší rozsáhlou pedofilní kauzu. Muž zneužil desítky chlapců

Rakouská policie, ilustrační fotografie
Rakouská policie, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Rozsáhlý případ sexuálního zneužívání dětí odhalila rakouská policie. Sedmadvacetiletý muž z Amstettenu v Dolních Rakousech podle ní během šesti let zneužil 52 nezletilých chlapců, informovala dnes agentura APA.

Muž, který je nyní ve vazbě, se k činům přiznal. Podle vyšetřovatelů své oběti kontaktoval převážně na internetu.

Sliboval jim peníze či dárky, pokud se natočí nazí či při sebeuspokojování a nahrávku mu pošlou. S chlapci ve věku 11 až 17 let se setkával i u sebe v bytě či v autě, kde je zneužíval.

S 22letým mužem z Turecka, kterého policisté rovněž zadrželi, 27letý muž navíc trýznil 23letého mentálně postiženého známého. Svazovali ho, bili nebo ho pod pohrůžkou násilí nutili skákat do studené vody. Také jeho sexuálně zneužívali.

Témata:  Rakousko pohlavní zneužívání dětí pedofílie

Související

Aktuálně se děje

12. února 2026 14:51

Nedožité narozeniny Patrika Hezuckého. Lidé mu dnes věnují vzpomínku

Pozůstalí, přátelé či kolegové si dnes nepochybně vzpomenou na Patrika Hezuckého. Na tento čtvrtek totiž připadají jeho první nedožité narozeniny. Moderátorovi Evropy 2 by dnes bylo 56 let. V závěru loňského roku ale podlehl vážné nemoci. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy