Rakousko nyní zažívá čtvrtou vlnu v této pandemii, denní počty nových nákaz ale nyní nejsou zdaleka tak vysoké jako letos na jaře či loni na podzim, kdy přibývalo několik tisíc nákaz denně (na jaře přes 3000, na podzim to bylo nejvíce, i 9500).

Za poslední den přibylo v této zemi sousedící s Českem 1848 nových případů covidu-19, více za den to bylo naposledy 30. dubna, kdy úřady zaznamenaly 2131 nákaz koronavirem.

Vzrostl i počet hospitalizovaných s nemocí covid-19, nyní jich je v Rakousku 545, což je o 35 víc než v úterý, o 93 více než před týdnem a o 252 víc než před dvěma týdny, uvedla APA. Z toho na jednotkách intenzivní péče (JIP) leží 142 pacientů s covidem-19, více jich tam bylo s touto nemocí naposledy 7. června. Před týdnem leželo v Rakousku s covidem-19 na JIP 86 pacientů.

Rakouská vláda minulý měsíc schválila nová opatření v souvislosti s novým školním rokem, který ve východních spolkových zemích začne 6. září a ve zbytku země o týden později. V prvních třech týdnech se žáci i vyučující budou muset třikrát do týdne nechávat testovat bez ohledu na to, zda jsou očkovaní či nikoliv. Poté bude o restrikcích rozhodovat incidence, tedy počet nově infikovaných na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. Plošné testování podstupovali rakouští žáci a žákyně již v minulém školním roce, nyní se však bude dělat přesnější PCR metodou.

Vakcínu proti covidu-19 dostalo v devítimilionovém Rakousku na 5,5 milionu lidí, z toho plně očkováno je 5,2 milionu osob.