Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakousko má přes 1000 nakažených, nemoc Covid-19 si vyžádala další oběť

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Rakousko dnes dopoledne oznámilo, že překonalo hranici více než tisícovky nakažených novým typem koronaviru. Mluvčí krizového štábu ministerstva vnitra Detlef Polay podle televize ORF uvedl, že dosud se nákaza potvrdila u 1018 lidí. Rakouské ministerstvo zdravotnictví oficiálně eviduje jedno úmrtí kvůli koronaviru, v neděli ale zemřela seniorka, kterou média označují za možnou druhou oběť infekce. Další možnou oběť dnes oznámilo Štýrsko.

Polay k nepříznivé bilanci doplnil, že kromě počtu infikovaných začíná růst i počet vyléčených. Aktuálně je za uzdravené považováno osm lidí, dva jsou z Tyrolska, pět z Vídně a jeden z Dolních Rakous.

Rakousko dosud provedlo okolo 8500 testů na koronavirus. Nejvíce případů bylo potvrzeno v Tyrolsku (294), následují Horní Rakousy (196 případů), Dolní Rakousy (155 případů), Vídeň (122 případů) a Štýrsko (115 případů). Zbývající rakouské spolkové země, tedy Salcbursko, Burgendland, Vorarlbersko a Korutany, hlásí desítky případů.

Rakouské ministerstvo vnitra stále jako jedinou oběť koronaviru eviduje 69letého muže, který zemřel minulý týden ve Vídni. V metropoli ale v neděli zemřela 65letá žena u níž se na potvrzení příčiny nemoci čeká.

Podle ORF dnes oznámilo Štýrsko, že zde zemřela žena narozená v roce 1944, která byla infikována a která byla klientkou domova pro seniory v Hartbergu. Toto zařízení je nyní v karanténě, neboť se zde nákaza potvrdila u více obyvatel a také u personálu.

Témata:  Rakousko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

2. července 2025 9:44

Přísně střežené tajemství. Žilková dělá drahoty ohledně novinky ve svém životě

Jedno přísně střežené tajemství má momentálně Veronika Žilková. Fanouškům dává najevo, že se v jejím životě děje něco vzrušujícího. Zatím ale podle svých slov nemůže prozradit jakékoliv další podrobnosti. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy