reklama

V současnosti smějí neočkovaní opustit domov jen kvůli cestám do práce, do školy, k lékaři, na nákup zboží základní potřeby nebo kvůli zdravotní procházce. Na Štědrý den, První a Druhý svátek vánoční a na Silvestra budou ale moci vyrazit na oslavu s devíti dalšími lidmi. Ti, kdo se očkovat nechali, nebo se z covidu-19 v nedávné době uzdravili, se mohou sejít s dalšími 24 lidmi. Věřící v kostelech nebudou při vánočních mších smět zpívat.

V Rakousku platil od 22. listopadu do minulé soboty plošný lockdown. "Zajistili jsme si tak chvilku, díky které jsme se mohli nadechnout," řekla ministryně pro rodinu Susanne Raabová. Pro lidi v Rakousku by příznivější epidemická situace měla být příležitostí k tomu, aby Vánoce oslavili v rodinném kruhu. Ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein Rakušany vyzval, aby se o svátcích chovali s "rozvahou".

V Rakousku, které má 8,9 milionu obyvatel, přibylo za poslední den 2899 nových případů koronavirové infekce, 52 nakažených zemřelo. V Rakousku připadá asi 276 nových případů v přepočtu na 100.000 obyvatel v týdenním úhrnu. Česko má za posledních sedm dní 704 nakažených na 100.000 obyvatel.