Mary Trumpová je dcerou prezidentova již zesnulého staršího bratra Freda Trumpa juniora. Kniha nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Podle internetového popisku dílo odhaluje "traumata, ničivé vztahy a tragickou kombinaci zanedbávání a zneužívání" v Trumpově rodině.

Kniha má podle AP vyjít 28. června a cílem žádosti Roberta Trumpa, prezidentova bratra, bylo zajistit si soudní příkaz, který by vydavatelskému domu Simon & Schuster zakázal její zveřejnění. Podle Roberta totiž Mary podepsala před několika desetiletími při dědickém řízení dohodu, která jí mimo jiné zavazuje k mlčenlivosti ohledně vyjednávání a vztahů s příbuznými. Dohoda se týkala pozůstalosti po Fredu Trumpovi staršímu, prezidentově otci.

Právník Mary Trumpové rozhodnutí soudu do aféry nezasahovat uvítal. "Doufáme, že toto rozhodnutí záležitost ukončí. Demokracii prospívá volné šíření myšlenek a tento soud, ani žádný jiný, nemají pravomoc porušovat ústavu tím, že by dopředu bránil základnímu politickému vyjádření," poznamenal. Bílý dům zatím věc nekomentoval.