Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ropný sklad v ruském Brjansku zachvátily plameny, u Kursku sestřelili ukrajinské drony

V ruském Brjansku vypukl velký požár
V ruském Brjansku vypukl velký požár
Foto: reprofoto twitter

Mohutný požár vypukl v noci na dnešek v ropném skladu v ruském městě Brjansk. Informovaly o tom dnes ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Podle ruských médií hoří dva objekty: sklad paliv společnosti Transněfť Brjansk-Družba a nádrž s naftou místní vojenské jednotky. Příčiny nejsou jasné.

V Kurské oblasti, která rovněž sousedí s Ukrajinou, protiletecká obrana sestřelila dva ukrajinské drony, tvrdí tamní gubernátor Roman Starovojtov. Vše se podle něj obešlo bez obětí a dalších škod. Toto tvrzení nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů. Úřady v Tveru dnes zvýšily počet obětí požáru ve vojenském ústavu z minulého týdne ze sedmi na 17, uvedla agentura Interfax.

Na sociálních sítích se objevily informace, že požárům v Brjansku podle místních obyvatel předcházely výbuchy, poničena podle oficiálně nepotvrzených informací byla také železnice i s vlakem, údajně přepravujícím vojenskou techniku a munici ruským vojskům na Ukrajině.

Brjansk se nachází asi 380 kilometrů jihozápadně od ruské metropole Moskvy. Je administrativním centrem Brjanské oblasti, která hraničí s Ukrajinou. Samo město leží asi 155 kilometrů od hranic. Zatím ale není jasné, jestli požár, který stále nebyl uhašen, přímo souvisí s válkou na Ukrajině. Tu Rusko zahájilo v únoru vpádem na ukrajinské území.

A large fire broke out at an oil facility in #Bryansk, #Russia. pic.twitter.com/r9PKhwvMYB

— NEXTA (@nexta_tv) April 25, 2022

Počátkem tohoto měsíce Rusko obvinilo Ukrajinu, že způsobila požár v ropném skladu ve městě Belgorod. Podle ruské verze událostí zaútočily na místo dva ukrajinské vrtulníky.

Šéf ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov obvinění později popřel. Ukrajinská ministerstva zahraničí a obrany ruské tvrzení před tím nepotvrdila ani nevyvrátila.

Požárů vojenských zařízení v Rusku poslední dobou přibylo. Nejméně 17 mrtvých si 21. dubna vyžádal požár ve výzkumném ústavu ministerstva obrany v ruském městě Tver. Ústav podle médií pracoval také na vývoji raket Iskander nasazených proti Ukrajině. Tato bilance - dříve ruská média informovala o sedmi mrtvých - nemusí být konečná. Osm lidí se stále pohřešuje, uvedla dnes agentura Interfax s odvoláním na místní úřady. Podle nich se zatím podařilo identifikovat pět obětí.

Témata:  Rusko

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 21:14

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy