Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda eviduje tisíce nových rekrutů po teroru u Moskvy

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Rusové tvrdí, že za posledních deset dní podepsalo kontrakt s armádou téměř 16 tisíc mužů. Podle ministerstva obrany se chtějí pomstít Ukrajině za březnový teroristický útok v koncertní síni u Moskvy, který si vyžádal přes 140 mrtvých. Kyjev ovšem jakoukoliv spojitost s tragédií odmítá, k odpovědnosti za čin se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

"Je tu za posledních deset dní znatelný nárůst počtu těch, kteří chtějí podepsat kontrakt a zúčastnit se speciální vojenské operace. Až 1700 mužů z celé země přichází každý den. Za posledních deset dní podepsalo kontrakty téměř 16 tisíc občanů," uvedlo ruské ministerstvo obrany podle státní agentury TASS.

Podle ministerstva vzrostl počet zájemců, protože většina mužů uvádí, že se chce pomstít za teroristický útok v koncertní síni Crocus City Hall. Od začátku letošního roku se k ruské armádě připojilo přes 100 tisíc nových mužů, tvrdí úřady.

Kyjev opakovaně jakékoliv zapojení do organizace teroristického činu odmítá. Podle Bílého domu jde o nesmyslnou kremelskou propagandu. K odpovědnosti za útok se přihlásila teroristická organizace Islámský stát, přičemž západní tajné služby považují její prohlášení za důvěryhodné.

Útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy se odehrál předminulý týden v pátek. Podle poslední aktualizované bilance ho nepřežilo 143 lidí. Další stovky osob utrpělo zranění. Jedenáct podezřelých bylo zadrženo, včetně čtyř střelců.

Témata:  Ruská armáda

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 9:50

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy