reklama

V noci Rusové útočili na Ukrajinu s využitím balistických střel Iskander-M, íránských dronů Šáhed, které útočí přímo na cíl, a řízených raket Ch-59. Tento letecký útok postihl oblasti Doněck, Chersonskou a Luhanskou. Při dělostřeleckém bombardování bylo zasaženo přibližně 110 obcí.

Celkem provedly ruské jednotky devět raketových a 39 leteckých úderů a padesátkrát zaútočily pomocí raketometů. Tyto útoky měly za následek zranění a úmrtí několika osob, poškození škol, bytových domů a civilní infrastruktury.

I přesto, že Rusové neustále usilují o obklíčení Avdijivky, ukrajinské síly pevně drží svoji obranu a způsobují nepříteli značné ztráty. Podle ISW se ruské jednotky v okolí Avdijivky postoupily jen minimálně.

Důležité je také to, že ukrajinské síly 20. října provedly rozsáhlejší pozemní operace na východním břehu Chersonské oblasti, což potvrdilo jejich přítomnost. Zprávy ukazují, že ruské jednotky bránící tento úsek jsou relativně méně bojeschopné než ruské síly na jiných částech fronty.

ISW dále uvádí, že ukrajinská armáda pokračovala v protiofenzívě u Bachmutu a v západní části Záporožské oblasti, ale zatím nedosáhla značného postupu.

Ruská invazní armáda naopak provedla útoky podél několika linií, včetně Kupjansk-Svatove-Kreminna, u Bachmutu, u Avdijivky, na pomezí Doněcké a Záporožské oblasti a v západní části Záporožské oblasti.