Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda podle gubernátora ostřelovala východoukrajinskou Družkivku

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Na východoukrajinské město Družkivka dnes dopadlo několik ruských raket. Na telegramu o tom informoval gubernátor Doněcké oblasti Pavlo Kyrylenko. Střely podle něj poškodily dva obytné domy, oběti ale zatím žádné hlášeny nejsou.

Družkivka leží v Doněcké oblasti jižně od Kramatorsku. Podle webu Ukrajinska pravda se ale nyní nachází relativně daleko od frontové line. Kyrylenko uvedl, že se město, které mělo před válkou zhruba 60.000 obyvatel, přesto stává často terčem ruského ostřelování.

Ukrajinska pravda rovněž informovala, že byl dnes ráno v oblastech ve východní části Ukrajiny vyhlášen letecký poplach. Odvolán byl zhruba po půl hodině. Že by na některých místech Ukrajiny dnes skutečně dopadly rakety, ukrajinská média neuvádí.

Příští pátek uplyne rok od zahájení plnohodnotné ruské invaze na Ukrajinu. Moskva tak rozpoutala nejkrvavější konflikt v Evropě od druhé světové války, který si vyžádal desítky až stovky tisíc životů. Miliony lidí vyhnal z domovů.

Témata:  Ruská armáda válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy