Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda podnikla vlnu raketových a leteckých útoků na Kyjev a další ukrajinská města

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Foto: State Emergency Service of Ukraine

Ruská armáda podnikla vlnu raketových a leteckých útoků na Kyjev a další ukrajinská města. Podle agentury Reuters si útoky vyžádaly několik zraněných.

Rusko podniklo 16 raketových útoků na města Charkov, Cherson, Mykolajiv a Oděsa, dále uskutečnilo 61 náletů a vypálilo 52 raketových salv na ukrajinské pozice a obydlené oblasti, uvedl generální štáb ukrajinských ozbrojených sil.

Vyslalo také 35 dronů, všechny se ale podařilo Ukrajině sestřelit. Některé části Kyjeva ale zasáhly jejich dronů a nejméně pět lidí bylo zraněno. Exploze kromě Kyjeva otřásly i Oděsou, kde začal hořet sklad potravin. Výbuchy se ozývaly i v Chersonu na jihu země.

Reuters připomíná, že nové útoky přicházejí v době, kdy se Moskva připravuje na úterní přehlídku ke Dni vítězství, klíčovou událost pro prezidenta Vladimira Putina. Rusko také proto zintenzivnilo ostřelování Bachmutu v naději, že ho do úterý obsadí.  

Témata:  válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy