Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda údajně dobyla další dvě vesnice na Ukrajině

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Moskva se během posledního víkendu pochlubila dalšími územními zisky na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že armáda dobyla další dvě obce v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. 

Ruské invazní síly podle Moskvy dobyly vesnici Novooleksandrivka, která se nachází na severozápad od okupovaného města Očeretyne. Mělo by jít o nejzápadnější bod Doněcké oblasti, který dobyla ruská armáda. 

Ministerstvo obrany zároveň sdělilo, že ruské jednotky získaly kontrolu i nad vesnicí Spirne, která leží u hranic s Luhanskou oblastí. Agentury nicméně zdůrazňují, že tato tvrzení není možné nezávisle ověřit. 

Rusům se po mnoha měsících patové situace na frontě podařilo v průběhu letošního roku dobýt několik vesnic na východě Ukrajiny, zatímco ukrajinská armáda se potýká s nedostatkem munice i vojáků. 

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy