Starosta Moskvy Sergej Sobjanin informoval o dronu, jehož úlomky dopadly v pátek na Karamyševské nábřeží. Ruské ministerstvo obrany později oznámilo, že dron byl zneškodněn, není však jasné, zda se ministerstvo obrany odvolávalo na stejný dron, o němž hovořil Sobjanin. V důsledku tohoto incidentu byl vzdušný prostor nad letištěm Vnukovo na určitou dobu uzavřen.

Diváci, kteří sledovali zpravodajství na ruské státní televizi, o těchto událostech ale nevěděli, zdůraznil investigativní portál. Místo toho byla ve vyslání Prvního kanálu a stanice NTV ruská mise na Měsíc, zatímco kanál Rossija 1 odvysílal reportáž o úspěších ruské armády na Ukrajině. Dronový útok v Moskvě nebyl zmíněn ani v dalších zpravodajských relacích těchto televizních stanic.

Podle portálu Agentstvo již ruská státní televize nějakou dobu zamlčuje dronové útoky v Moskvě. Toto tvrzení se datuje od události z 24. července, kdy byly nalezeny úlomky dronu nedaleko budovy ruského ministerstva obrany. Tento incident byl zmíněn v ranních zpravodajských relacích, ale poté byl téměř opomenut.