Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská státní televize se potýká s odchody redaktorů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ruská státní televize se potýká s odchody redaktorů, opouštějí ji i známé tváře z obrazovek, upozornila stanice BBC. Marina Ovsjannikovová, která v pondělí s plakátem odsuzujícím válku na Ukrajině narušila živé vysílání Prvního kanálu, kde do té doby pracovala, tak není jediná, kdo se otáčí zády k ruským státním médiím. Na ty se v poslední době snáší kritika za způsob, jakým o ruské invazi na Ukrajinu informují.

Ruská média tento týden napsala, že z Prvního kanálu odešla moderátorka a zahraniční zpravodajka Žanna Agalakovová. O svém odchodu z kanálu NTV pak v úterý informovala moderátorka Lilija Gildějevová, která pro tuto televizi pracovala od roku 2006. Podle webu Lenta.ru redaktorka informaci o své výpovědi zveřejnila až poté, co odjela z Ruska. Po 30 letech svého působení kanál opustil také zpravodaj Vadim Glusker.

Ze svého postu v televizi Russia Today (RT) rezignovala Marija Baronovová, šéfredaktorka internetového vysílání, a řada dalších novinářů včetně těch, kteří pracovali pro cizojazyčná vysílání. Baronovová tento měsíc BBC řekla, že ruský prezident Vladimir Putin zničil pověst země.

Kreml si vynucuje, aby se v médiích o ruské invazi na Ukrajinu, která začala 24. února, informovalo jako o "speciální vojenské operaci", nikoli jako o válce. Provládní média také například opakují tvrzení Moskvy, že ruští vojáci neútočí na ukrajinské civilní obyvatelstvo, přestože zprávy z Ukrajiny hovoří o opaku. Vysílání nebo weby řady nezávislých médií ruské úřady po zahájení invaze zablokovaly. Některé informační zdroje pak samy kvůli obavám o bezpečnost svých zaměstnanců ohlásily přerušení své činnosti v Rusku.

Témata:  Rusko televize

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.