Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské ministerstvo si předvolalo britského velvyslance. Neřeklo proč

Rusko, Kreml
Rusko, Kreml
Foto: Pixabay

Ruské ministerstvo zahraničních věcí si v pondělí předvolalo britského velvyslance v Moskvě Nigela Caseyho. Uvedla to agentura Reuters.

Resort diplomacie důvod předvolání neuvedl. Podle listu The Guardian se však v médiích spekuluje o tom, že souvisí s minulý týden vyjádřeními britského ministra zahraničních věcí Davida Camerona.

Šéf britské diplomacie totiž minulý čtvrtek řekl, že Londýn nemá problém s tím, aby Ukrajina použila zbraně dodané Británií k zasažení cílů na ruském území.

Rusko následně v pondělí oznámilo, že začalo s přípravami na vojenské cvičení, které bude zahrnovat nácvik použití taktických jaderných zbraní.

Potřebu manévrů, které se mají uskutečnit v blízké budoucnosti, přitom Moskva odůvodnila právě "provokativními prohlášeními a výhrůžkami některých západních představitelů vůči Ruské federaci".

Témata:  Rusko

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.