Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské rakety zasáhly podle místních úřadů dvě univerzity v Mykolajivu

Ruské rakety zasáhly dvě univerzity v Mykolajivu
Ruské rakety zasáhly dvě univerzity v Mykolajivu
Foto: reprofoto twitter

Ruské rakety dnes zasáhly dvě největší univerzity v ukrajinském přístavním městě Mykolajiv. Informovaly o tom místní úřady.

Podle šéfa Mykolajivské oblasti Vitalije Kima na město dopadlo nejméně deset raket. "Nyní útočí na naše vzdělávací instituce. Žádám univerzity ve všech demokratických zemích, aby Rusko prohlásily tím, čím skutečně je - teroristou," napsal Kim na twitteru.

Mykolajivský starosta Oleksandr Senkevyč na telegramu uvedl, že útok přišel před 08:00 místního času, kdy bylo na ulicích hodně lidí. Zatím jsou informace o dvou zraněných. Na místech, které rakety zasáhly, pracují záchranáři.

У Миколаєві прогриміло 10 потужних вибухів. Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що росіяни атакували два найбільших університети міста pic.twitter.com/6lZB81EXPD

— hromadske (@HromadskeUA) July 15, 2022

Rusko popírá, že by na Ukrajině útočilo na civilní cíle. Nicméně americký Institut pro výzkum války (ISW) uvádí, že ruská armáda vede systematickou kampaň proti obytným čtvrtím ukrajinských měst. Ve čtvrtek v Mykolajivu ruské rakety dopadly na hotel, vzdělávací instituce, obchodní centrum a dopravní infrastrukturu.

Témata:  válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2026 21:36

Laviny v Rakousku: 5 mrtvých, další lidé skončili v nemocnici

Rakouské Alpy se dnes staly dějištěm tragických událostí, které si vyžádaly životy pěti lyžařů. Laviny zasáhly oblast Pongau nedaleko Salcburku poté, co v regionu napadlo velké množství čerstvého sněhu. Podle horské služby se všechny oběti pohybovaly ve volném terénu mimo vyznačené sjezdovky, kde je riziko sesuvů v současné době extrémní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy