reklama

Ruská armáda zahájila 16. prosince lokalizované útočné operace poblíž Bachmutu. Geolokační záběry zveřejněné 16. prosince odhalují, že ruské jednotky postupovaly severně od osady Chromove, na západ od Bachmutu.

Ruská vojska také provedla ofenzívu u města Avdiivka a pokračovala v protiútoku v západní Záporožské oblasti, ke nedávno dosáhla menších zisků. Geolokační záběry také odhalují, že ruské jednotky dosáhly menších zisků severozápadně od vesnice Verbove.

Podle serveru Ukrajinska pravda uvedli, že ukrajinské síly se ve dnech 15. a 16. prosince pokusily postoupit do zalesněných oblastí poblíž vesnice Krynky, 30 km severovýchodně od Chersonu a 2 km od řeky Dněpr, když v oblasti zuřily těžké boje.

Ruské síly také zahájily v noci z 15. na 16. prosince další sérii náletů bezpilotních letounů Šáhid-136/131 napříč Ukrajinou. Ruští aktéři rovněž pokračují v informačních operacích zaměřených na diskreditaci a rozdělení ukrajinského vojenského a politického vedení, konkrétně ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a vrchního velitele generála Valerije Zalužného.

Ukrajinský poradce starosty Mariupolu Petro Andriushchenko a ukrajinský telegramový kanál Mariupol Resistance 16. prosince uvedly, že ukrajinští partyzáni nedávno vyhodili do povětří auto velitele blíže nespecifikované ruské jednotky ze Severního Kavkazu v okupovaném Mariupolu.