Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské síly na východě Ukrajiny provádějí přeskupování, plánují obnovit svou ofenzivu

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Podle informací uvedených na sociálních sítích dnes generál Oleksandr Syrskyj, velitel pozemních vojsk ukrajinské armády, sdělil, že ruské síly na východě Ukrajiny provádějí přeskupování a plánují obnovit svou ofenzivu.

Syrskyj varoval, že tento krok má za cíl zvýšit bojovou sílu a znovu zahájit aktivní útočné operace. Neposkytl ale podrobnosti o konkrétních přesunech ruských sil, zdůraznil však, že Rusové pokračují v intenzivním dělostřeleckém a minometném ostřelování, stejně jako v leteckých útocích.

Vzhledem k těmto událostem Syrskyj vyzval k okamžitému zlepšení obrany na ohrožených úsecích. Aktuální informace však nebylo možné nezávisle ověřit.

Rusko před několika měsíci obsadilo města Kupjansk a Lyman na východě Ukrajiny. Ukrajinská armáda však provedla protiofenzivu v září a říjnu minulého roku, díky které osvobodila tyto oblasti.

V červenci tohoto roku se však ukrajinské velení dozvědělo o nové ruské ofenzívě na východě země s cílem znovu ovládnout tyto města. Kvůli pravidelnému ruskému ostřelování byla dokonce na začátku srpna vyhlášena povinná evakuace civilistů z blízkosti kupjanské fronty.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

1. července 2026 14:00

Simona Krainová jde s právničkou po učitelce. Vše vyvolal nevhodný komentář

Simona Krainová sáhla ke kroku, který doposud nikdy neudělala. Jistá učitelka se totiž na sociální síti nevhodně vyjádřila na adresu jejího syna, což se modelka rozhodla řešit tím, že do akce povolala právníky. Co bude dál?

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy